ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13746478
*
nr 1374 6478
Spegel
nutida, 117x65 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 19:02:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 21:15:46
1
100 kr
24/1 23:24:18
2
150 kr
25/1 18:41:55
3
200 kr
25/1 18:55:36
4
350 kr
25/1 18:56:47
4
350 kr
25/1 18:57:06
5
300 kr
25/1 18:57:06
4
350 kr (Budbetjänt)
25/1 18:57:47
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1374 6478
Spegel
nutida, 117x65 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 21:15:46 | 1 | 100 kr |
24/1 23:24:18 | 2 | 150 kr |
25/1 18:41:55 | 3 | 200 kr |
25/1 18:55:36 | 4 | 350 kr |
25/1 18:56:47 | 4 | 350 kr |
25/1 18:57:06 | 5 | 300 kr |
25/1 18:57:06 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/1 18:57:47 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27